Realistické bábiky

realisticke-babikyDo malých detailov sa podobajú na skutočné bábätká. Novinkou medzi "hračkami pre dospelých" sú realistické bábiky. No nie sú to klasické bábiky, s akými sa hrajú malé dievčatá. 

Realistické bábiky pripomínajú živé

Hotové bábiky odpočívajú v polohách typických pre bábätká, majú zaťaté pästičky či mimiku tváre podobnú malému dieťaťu. Možno to je to, čo k nim priťahuje zberateľky. Niektoré záujemkyne si dávajú vyrobiť bábiky podľa vlastných prestáv alebo aj podľa vlastných detí! Inak nesie realistická bábika znaky svojej tvorkyne, ktorá ju vyrába zo základných materiálov z vinylu. Realistické bábiky majú aj rôzne veľkosti od malého po veľké bábätko, pomocou magnetu majú niektoré prichytený aj cumlík.

Kde zoženiete realistické bábiky?

Výroba realistickej bábiky si vyžaduje veľa času a úsilia a kvôli vysokej pridanej hodnote ich preto zriedka nájdete v obchode s hračkami. Ženy, ktoré ich zvyčajne vyrábajú, to často robia ako koníček. Maľujú jednotlivé vinylové pláty, ručne osadzujú vlásky, aby simulovali prirodzený smer rastu, tvarujú jednotlivé pózy. Ukážky jednotlivých bábik si môžete pozriet tu:

Realistické bábiky ako darček?

Realistické bábiky nie sú vhodné pre najmenšie deti ako hračka. Ich hodnota je skôr umelecká, majú jemné a ľahko poškoditeľné časti. Preto sú skôr vhodné pre staršie zberateľky alebo ženy, ktoré majú radi bábätká, aj keď v žiadnom prípade nie sú náhrada za skutočné dieťatko.

Ako zberateľský a umelecký kúsok si realistické bábiky nevyžadujú náročnú starostlivosť ani údržbu, rovnako neobsahujú vnútri žiadne súčiastky alebo mechanizmy, ktoré by sa mohli pokaziť.